friendz
Bine ai venit pe friendz , speram ca te vei distra , si cel mai bine vei putea face asat daca te inregistrezi sau conectezi .
Ce ma astepti?

friendz

AcasaPortalJocuriFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
         Revista Friendz e din nou in picioare! Daca orice membru vrea sa participe cu sfaturi, idei, articole, il asteptam.

Forumul RPG
Forumul RPG va fi in curand pus in functiune! Vrei sa se mai adauge ceva? Ai vreo nemultumire?
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Panou de control
Profilul tau
Informatii
Preferinte
Semnatura
Social
Lista de prieteni si lista userilor ignorati
Membrii forumului
Grupuri de utilizatori
Mesaje private
Mesaje primite
Mesaje trimise
Subiecte monitorizate
Subiecte monitorizate

ShoutMix chat widget
Ultimele subiecte
» Revista
Sam Aug 06, 2011 9:29 pm Scris de Daiana

» Propuneri
Lun Iun 20, 2011 1:25 pm Scris de roxycamy

» Forumul RPG
Dum Iun 19, 2011 11:42 am Scris de Sunrise

» Paranormal
Dum Iun 19, 2011 11:31 am Scris de Sunrise

» ce dulciuri preferati?
Dum Dec 19, 2010 5:50 pm Scris de roxycamy

» Schimbari pe forum
Dum Oct 17, 2010 3:27 pm Scris de Dobby-san

» Carti
Dum Oct 03, 2010 5:50 am Scris de Sunrise

» introducing myself :))
Mier Sept 29, 2010 2:58 pm Scris de Dobby-san

» genul de muzica preferat?
Mier Sept 29, 2010 2:09 pm Scris de ralu'balu

Top postatori
Sunrise

nonoo

Edd'

AuRoRa

Byutza

ice girl

Axel

did

Poison

Molly

Parteneri
|
| | | Image and video hosting by TinyPic | | Intra in lumea-mea | | |

Distribuiţi | 

De pe sub brad

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Sunrise
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1911
Bani : 5742
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 21
Localizare : undeva pe lumea cealalta

Personajul meu
Nume personaj: Abbygail

MesajSubiect: De pe sub brad   Vin Dec 18, 2009 8:54 am

Deci ...
De pe sub brad - concurs de Craciun anual
18.12.2009-25.12.2009

Premii
- I - 100 bani + mini-diploma
- II - 70 bani + mini-diploma
- III - 30 bani + mini-diploma
-mentiune - mini-diploma

Punctaj
- Originalitate
- Lungime
- Creativitate
- Cat de corect este scris

Deci ... Acest concurs este mai special , la fel ca sarbatoarea pentru care a fost deschis : trebuie sa faceti o compunere de minim (hai sa zicem) 10 randuri in Word (cam 20 pe forum) si maxim cat va tin imaginatia sau muschii degetelor . Tema compunerii este , clar Craciunul .
+ o sa primiti diplome care vor sta in profilul vostru , astfel incat oricine il viziteaza sa le poata vedea

__ __ __ __ __ _
Sus In jos
http://friendz.forumz.ro

Melania
Nobody
Nobody

Numarul mesajelor : 1
Bani : 3229
Data de inscriere : 21/12/2009

MesajSubiect: Re: De pe sub brad   Lun Dec 21, 2009 5:19 pm

Craciunul si iarna
de Dumitrescu Melania
Zana invesmantata in alb a venit pe crivat calare.Norii fumurii au pus stapanire pe bolta cereasca si varsa flori albe de omat.Lacrimile inghetate ale iernii se prind in vartejuri.Ea presara din cununa ei de gheata fulgi de nea, ger si melancolie, desi este rece inima ei este calda pentru ca revarsa bucurie, emotie si incantare.Ea a invesmantat lumea intr-o mantie argintie.Fulgii plutesc ca un roi de fluturi albi peste gheata ca oglinda.Afara ninge ca-n povesti.Craiasa poarta o rochie cusuta cu ace de gheata si impodobita cu stelute argintii.Casele au marame dantelate.Regina ghetii a lasat in urma ei pomi impietriti ce par naluci ratacite.Ei au adunat pe brate manusi de argint.In oceanul de cristal,casele, abia se deosebesc de zapada rece si pura.
Iarna,animalele hiberneaza,cauta mancare si un adapost calduros.Iepurasul dragalas cauta o vizuina pentru a-si incalzi labutele.Puternicul urs,acum hiberneaza linistit.Veverita,micul ghemotoc roscat de blana sta in scorbura sa fara sa iasa afara din ea pentru ca nu va supravietui frigului.Lupusorul care era de temut vara,acum abia daca prinde un iepure sau o caprioara.
Pe ulita miroase a turta dulce si a cozonaci.De sub caciuli rasar obrajori de rubin.Este timpul de sanius.Pe derdelus, un sirag de saniute se imping intre ele si aluneca pana la un camp de cristal.Unii copii fac oameni de zapada,ingeri de zapada si se bat cu bulgari.
Iarna oamenii nu mai au la fel de multa treaba ca toamna.Ei iarna stau in casa, se joaca sau discuta cu familia ori impodobesc bradul pentru a se pregati pentru sarbatori.Ei se bucura impreuna cu familia sau pleaca la serviciu.
Sarbatorile iernii sunt:Mos neculai,Craciunul si Sfantu Ioan si boboteaza.Iin aceste sarbatori oamenii stau impreuna si sunt uniti la bine si la greu.Plang,rad si se bucura impreuna.Se ofera cadouri si multe dulciuri ,dar cele mai importante lucruri sunt iubirea si intelegerea.
Este sfarsitul iernii.Ea cu toti soldatii ei pregatesc atacul ofensiv.Desi soldatii ei sunt numerosi si curajosi nu se compara cu cei ai primaverii,cel mai important si mai puternic soldat, fiind soarele.Cu un ultim ragaz,iarna,nu a mai putut castiga si s-a retras spre munti,dar primavara se indreapta spre ea cu atacul decisiv.Iarna a decis sa se retraga in univers ,dar a promis ca se va intoarce peste un an cand isi va aduna noi forte.Primavara a scos iarna din tara si a adus caldura si lumina.
Sus In jos
Edd'
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 659
Bani : 4303
Data de inscriere : 28/11/2009
Varsta : 24
Localizare : pestera

MesajSubiect: Re: De pe sub brad   Joi Dec 24, 2009 8:13 pm

aaa mela nu cred ca ai voie sa le iei de pe net
:-?? trebuie sa le creezi thu
Sus In jos
Sunrise
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 1911
Bani : 5742
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 21
Localizare : undeva pe lumea cealalta

Personajul meu
Nume personaj: Abbygail

MesajSubiect: Re: De pe sub brad   Mier Ian 20, 2010 7:15 pm

Concurs inchis , deoarece am avut un singur participant care a copiat de pe internet

__ __ __ __ __ _
Sus In jos
http://friendz.forumz.ro

Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: De pe sub brad   

Sus In jos

De pe sub brad

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
friendz :: Cutiuta cu surprize :: Arhiva Concursuri-